22 Ağustos 2012 Çarşamba

YAĞ YAKTIRAN EGZERSİZLER


En çok yağ yaktıran 5 egzersiz:

1-Kardiyo: Kardiyoya örnek verecek olursam hızlı tempolu yürüyüş. bisiklete binmek,  Kardiyo yapmak saatte yaklaşık 700 kalori kaybetmenizi sağlar. Bunlar kalbi çalıştıran egzersizlerdir ve yağlarınızı yakmanızı sağlar. Yürüyüş mükemmel bir egzersizdir. Düzenli, tempolu yürüyen insanlar yağlarından ve sarkmalarından kolaylıkla kurtulabilir. Kısa süreli yürüyüşler çok fazla etkili olmaz. Yürüyüşlerinizi mutlaka en az 30 dakika yapmalısınız, çünkü yürümeye başladığınızda vücut ilk 20 dakika karbonhidratları yakar, ve 20 dakikadan sonra yağ yakımı başlar. Yani 20 dakikadan sonra her yürüdüğünüz süre sizin için dahada faydalı olacaktır.

2-Koşma: Koşma ile saatte yaklaşık 700 kalori harcarsınız.

3-İp atlama: İp atlamak hem herkesin evinde kolaylıkla yapabileceği hemde en çok yağ yaktıran egzersizlerdendir. İp atlayarak vücudunuzdaki çoğu kası çalıştırmış olursunuz. Bununla bir saatte yaklaşık olarak 500 kalori harcarsınız.

4-Karate: Karatede çok yağ yaktıran egzersizlerden, bir karate kursuna giderek hem eğlenceli vakit geçirebilirsiniz hemde fazlasıyla efor sarfettiğiniz için çok fazla yağ yakabilirsiniz. Karate ile saatte yaklaşık 500 kalori harcarsınız.

5-Kayak: İşte hem eğlenceli hemde inanılmaz yağ yakacağınız bir spor. Kayak ile yorulduğunuzu bile anlamadan saatte yaklaşık 470 kalori harcarsınız.


İşte bunlar en çok yağ yaktıran egzersizler. Bunların dışında daha öncede belirttiğim gibi yağları yakmak için ağırlık çalışmasıda yapabilirsiniz. Unutmayın nekadar çok kasınızı çalıştırırsanız okadar çok yağ yakıp, kilolarınıza veda edersiniz. Benim spor hocalarımdan öğrendiğim birşeyide söylemeden geçmeyeyim; fazla kilosu olanlar sadece ağırlık çalışmamalı kardiyo ile birlikte bunu yapmalılar. Çünkü önce var olan yağlarınızdan kurtulmanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...